Prvé 2. 3. 4. posledné

Autor: Ján Spišiak | 5.8.2014 o 20:44 | (upravené 5.8.2014 o 22:01) Karma článku: 4,30 | Prečítané:  196x

  Keď ohlodáte svoju existenciu až na kosť, čo zostane?

  1. jedlo.   Stačí pár dní a  hlad  z vás urobí iného tvora. Schválne som použil výraz tvora, nie človeka, pretože všetko ľudské ide bokom.Ovládne vás jediná túžba, pud sebazáchovy, posadnutosť.Ukradnete kamarátovi posledný kus chleba, a nasýtite seba, aj svedomie. 2. strecha nad hlavou.  Spíte pod mostom. V lete to ide, dokonca je to romantika.  V zime azylák. Len pre silné žalúdky. Zmôžete sa na garzónku. Konečne vlastná strecha nad hlavou, aj keď podnájom. Ale máte pre seba priestor, na ktorom vás v azyláku spalo 14. 3.peniaze  Ak máte cez 50  tak nájsť stály príjem  v tomto Bazmekistane je ako výhra v športke. Ale naučíte sa žiť z 2 eur denne, a ste spokojný.    4. niečo na seba. Niečo vyhodia dobrí ľudia, prádlo si musíte kúpiť. Keď si máte kde oprať, už vám nič nechýba.  Chýba!   Aj bezdomovci prespávajúci v rozpadávajúce sa unimo bunke si na stenu prilepia plagát. Aký nájdu.  V každej príšernej búde kde žijú ľudia niečo visí na stene.Nasťahujete sa do pázdneho bytu, zo steny trčí klinec. Zavesíte si naň kalendár. Čo na tom, že predvlaňajší. Je krásny. Ten kalendár naozaj k životu nepotrebujete, ale zavesili ste ho ako prvý, a odrazu máte pocit, že už bývate.
  To je to POSLEDNÉ, čo ešte potrebujeme. Niečo pekné, estetický zážitok, vizuálne potešenie. Potrebujeme nakŕmiť dušu!
   V tom sa sa líšime od zvierat. O tomto "poslednom " chcem niečo povedať.Bezdomovci sú jasní, tí čo nájdu, to si donesú aby mali "pekne".
A čo tí, ktorí si môžu dovoliť aj viac? Aj oni majú "pekne"?

 Starý otec býval na kraji mesta, a z centra to bolo skratkou popri cintoríne. Niekedy sme išli cez cintorín, pozrieť našich mŕtvych, poliať,dať do pohára kvet, pozrieť sa, či netreba pokosiť.
 Na jednom hrobe boli umelé chryzantémy jedovato modrej farby. Starký zastal,ukázal na ne prstom a povedal: Janko, ak mi toto!  donesieš na hrob, tak vstanem a nakopem ťa do zadku. On chcel mať pekne aj potom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?