Nekŕmte hyeny!

Autor: Ján Spišiak | 15.12.2014 o 8:37 | (upravené 15.12.2014 o 9:45) Karma článku: 9,10 | Prečítané:  243x

Nakŕmte bezdomovca! Jedného, konkrétneho, toho svojho. Nedajte mu euro, keď nechcete aby ho prepil. Dajte mu konzervu.

 Prispejete na Africké detičky. Ani besné srnky netušia, kam sa vaše peniaze podejú. V tomto Bazmekistane zmizli aj peniaze na národný poklad!  Tak čo môžte čakať?   Najrôznejšie, dobre zorganizované žobravé mafie sa vyroja hlavne teraz, pred Vianocami. Prečítajte si blog "Charita, alebo podvod?"
 To ma dorazilo! Naozaj veľkolepo zorganizovaná zlodejina na medzinárodnej úrovni.V každom väčšom meste je nejaká charita, azylový dom, útulok pre matky s deťmi, detský domov.  Nebuďte leniví, zistite si kde to je, a čokoľvek chcete darovať, zaneste priamo tam!     Stojí to  za vedomie, že ste NAOZAJ niekomu pomohli.  Nehovorím, že na charite žijú samí anjeli, ktorí si nemôžu za situáciu v ktorej sú.   Ale je ich dosť!Nie tak dávno som žil v azyláku. Viem akí ľudia sa tam ocitnú. - telesne postihnutí - starí, bez príbuzných a bez prostriedkov - duševne nie celkom v poriadku. Niesú schopní sami existovať, ale v kolektíve ktorý ich toleruje a podporuje sú schopní prežiť - ľudia ktorí rezignovali. Už nemajú silu bojovať s osudom. Chcú len dožiť na najnižšom možnom leveli. - mladí rovno z decáku. Bez šance zamestnať sa, aj keď vyučení. Všade by boli najradšej, keby mali 20 rokov a 10 rokov praxe! -oklamaní. Dosť početná skupina. Príbuzní - najčastejšie vlastne deti! im dali niečo podpísať, že len ...... A zrazu boli na ulici!  Jeden z charity predával Nota bene pred kostolom. Prišla babka, že či mu  nemá kúpiť niečo na jedenie. "Netreba, na charite som mal polievku "  Ale keď vám niečo dobré navarím a donesiem, zjete. A tá babka mu naozaj každý deň doniesla v kastróliku, čo si navarila. Neviete si predstaviť, ako to poteší.  Alebo tá konzerva. Nie bageta, tá sa nedá odložiť.

Lebo vianoce sú len chvíľu.   

 

Osobitnou kapitolou je likvidácia spústy potravín po záruke. Ale majiteľovi Lídlu je ukradnutý nejaký Slovenský homlesák. Nech hladuje. Hlavne, že my sme mali tohto roku obrat 170 miliónov  euro!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?