Čas zabije aj Tvojho boha. Tak ako všetkých doteraz.

Autor: Ján Spišiak | 10.1.2015 o 3:15 | (upravené 10.1.2015 o 13:49) Karma článku: 6,05 | Prečítané:  469x

Netvrdím, že vzdelanie je spásou ľudstva. Ale bez znalosi faktov  by som sa nemohol nazývať človekom. Zostal by som len "všeličím, čo behá po dvoch nohách."

 Koľko trvá  naša  civilizácia? Rok od roka dlhšie. Boli to Egypťania, ako symbol prvej organizovanej spoločnosti. Zistili sme že : Na počiatku bol Sumer. Klinové písmo ďaleko pred Egyptskými hieroglyfmi. - 4000 rokov. Objavila sa Harappa a Mohendžo Dáro.Nerozlúštené písmo, kanalizácia a rozvod vody do každého domu. A našiel sa  korytnačí pancier starý 7000rokov s vyrytými znakmi pre čísla 7 a 5, do teraz používanými  v Číne v nezmenenej podobe. A keramika určená na varenie stará10 000rokov.     To vyrobili ľudia. V akých bohov verili, netušíme.  Ale už neandertálci verili v "čosi ", pretože svojich mŕtvych pochovávali s ozdobami a s výbavou na "druhý svet."    Niektorí bohovia boli naozaj sadisti. Nechcem si ani predstaviť 10 000ce za živa vytrhnutých ľudských sŕdc, krv ktorých posvätila schodište nového chrámu boha Quetzalkoatla.   Boli božstvá z dnešného pohľadu neškodné, milosrdné, záhadné, aj komické.  Mierumilovný Budha aj agresívny fanatik  Mohamed - údajne Alahov prorok. Nepochopiteľný ZEN, aj mraky hinduistických božstiev. Kao - dai,ako mierne šialená syntéza.  A kam sa zaradíš ty, kresťan ?

  Obdivujem muža z Nazaretu.
    Bol to burič, trochu fantasta a hlavne bojovník proti okupantom. Dokonalý psychológ. Predstúpil pred rozzúrený dav po boku cudzoložnice, a povedal známe "Kto si bez viny, hoď po nej kameňom."
To nemuselo dobre dopadnúť.
Jeho učeníci  neboli skupinka neškodných filozofov. Keď ich zahnali do kúta v Gasematstskej záhrade, mali pri sebe meče. Overte si to.
   Zrejme  úžasný rečník. Rimania rýchlo pochopili, aké nebezpečenstvo  predstavuje jeho učenie pre celú ríšu, ak sa rozšíri. Potrebovali ho umlčať. Určite na to využili večné spory medzi Saducejcami a Farizejmi. Ale popravili ho spôsobom bežným v Ríme, a Židmi  nepoužívaným.
Pribili ho na kríž.

   Koľko zázrakov mu posmrtne obidvovatelia pribásnili, ťažko odhadnúť. Niečo sú zjavné nezmysly. Ako mohol šialenstvo muža preniesť do stáda prasiat, ktoré sa následne vrhli do mora, keď v tej dobe (a ani dnes)  v tejto časti sveta nenájdete jediné prasa. Nejedia ich Židia, ani moslimovia.  Chôdza po vode. Ale v jednom neuznanom evanjeliu sa píše, že sa v Egypte učil u miestnych kúzelníkov.     Nikdy netvrdil, že je syn boží. Pred Pilátom to doslovne poprel.To mu pripísal až Pavol.   Nevieme, ako  vyzeral. Ale určite nie tak, ako ho zobrazujú. To by Judášovi stačilo povedať:  Je to ten dlhovlasý, modrooký blonďák, o hlavu vyšší od ostatných. Lenže on bol obyčajný,  štandardne vyzerajúci prišelec z nejakej sotva známej dediny.
Preto ho musel pobozkať!   Mal súrodencov, aj dve sestry. Jedna z nich sa najskôr volala Mária, lebo vtedy sa tak volalo každé druhé dievča.  Magdaléna ho zložila z kríža. Mohla to urobiť len zákonitá manželka. Taký bol predpis.   To všetko robí z neho v mojich očiach ešte reálnejšieho  a obdivuhodnejšieho človeka.    Nerobte mi z neho boha.  Nikdy o to neusiloval. V jeho mene ste navystájali  kadečo nepekné. Dnes ste už len bohapustý kšeft. Len taká Matka Tereza  dostávala ročne 10 miliónové dary, ktoré bez stopy zmizli vo Vatikáne. Nepostavila jedinú nemocnicu.  Pozrite si ľudí vychádzajúcich z kostola po omši.Geriatria - ženské oddelenie. 

   Ešte dvíhajú hlavy.
   Ale už len zo zeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?