O zlomyseľnej kobylke

Autor: Ján Spišiak | 1.7.2014 o 3:34 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  579x

O zlomyseľnej kobylke Zišli sa hmyzie rody z celého sveta, a  Hmyzí kráľ, Titanus  giganteus predostrel takýto problém :Ľudia, napriek svojej nízkej rozmnožovacej schonosti, dosiahli úplnú nadvládu nad svetom. Chcú nás  zničiť, vyhubiť, a celú Zem zabrať len pre seba. Sme v prevahe!

O zlomyseľnej kobylke

 Zišli sa hmyzie rody z celého sveta, a  Hmyzí kráľ, Titanus  giganteus predostrel takýto problém :Ľudia, napriek svojej nízkej rozmnožovacej schonosti, dosiahli úplnú nadvládu nad svetom. Chcú nás  zničiť, vyhubiť, a celú Zem zabrať len pre seba. Sme v prevahe! Nielen počtom, jeden človek síce hravo zlikviduje tisíce našincov, len tým, že ich zašlapí, ale  aké hrozé rany im spôsobili len blchy! Kým prišli na to, že zdrojom nákazy sú potkany, vymrela štvrtina  Európy!  Skvelý úspech, zatlieskame blchám!   Aj komáre robia čo môžu, lenže malária  nieje smrteľná, a preživšie jedince nemajú lepšej kratochvíle,ako vymýšľať účinnejšie  antimalariká.Vírusy AIDS odmietli spoluprácu, pretože aj keď svojich hostiteľov zabíjajú, nechávajú im dosť času na vlastnú reprodukciu a nás, ako prenášačov nepotrebujú.  Musíme vymyslieť niečo, čo množstvo ľudí radikálne zníži, v opačnom prípade končíme.    A vtedy sa do diskusie prihlásila Kobylka. Veľká, zelená kobylka,na akú občas natrafíte v lete, a možno sa aj zľaknete. Čo ty tu chceš? Opýtal sa kráľ  Titanus. Ty nemôžeš ľuďom nijako ublížiť. Neskamarátila si sa  s Pasterelou pestis, ani s trypanosomou. Ešte tak niekoho uhryznúť, pár sekúnd pred tým, ako ťa zabijú  A ostatné hmyzie rody sa smiali.
  Nie tak  rýchlo, povedala kobylka.Áno, som nápadná, ťarbavá a ľahko ma zlikviduje  aj malé dieťa. Ale viem čosi, čo má pre nás nepredstaviteľnú cenu. Ľudia  veria  zjaveniam!  A ja bývam na záhrahrade človeka, ktorý zažil zjavenie  - aspoň tomu verí.  A píše knihu s názvom Boh  tolerancie. Je  o tom, že meno boha  môže byť  rôzne, ale podstata je rovnaká. A vážim viac, ako 1,3gramu!  A to je na čo dobré? Opýtal sa kráľ, ktorý vážil viac ako 100 gramov, čo mu zabezpečovalo titul kráľa.Dostatočná hmotnosť na stlačenie  jedného štvorčeka na klávesnici počítača, keď skočíte z dostatočnej výšky, odpovedala kobylka, a s tým odletela.Letela dlho, kým sa vrátila do svojej krajiny, do svojho mesta, do domu, v ktorého záhrade sa vyliahla. Každých 12 hodín musela zosadnúť  a najesť sa ,aby mohla pokračovať. Až bola na mieste. Vletela otvoreným oknom, a schovala sa medzi listy fikusu. Sadla si tak, aby ju píšúci nevidel, ale aby ona videla na klávesnicu.Sedela dlho, veľmi dlho. Jej život mal presne určený koniec a ona o ňom vedela .A napriek tomu trpezlivo čakala.Až raz ten človek vyťukal vetu : A ktokoľvek by inoverca zabil, smrť bude stáť pri ňom a nebude jeho kráľovstvo tolerancie na veky vekov. Človek vstal, a išiel si zaliať kávu. Kobylka vyliezla z úkrytu, pár krát skočila na klávesnicu, a text nepatrne pozmenila.  A ktokoľvek by inoverca zabil, smrť nebude stáť  pri ňom a bude jeho kráľovstvo tolerancie na veky vekov.. Človek sa vrátil, a pretože to bola posledná veta jeho knihy, odoslal ju do tlače. Milióny ľudí si to prečítali, milióny uverili. Následné konflikty znížili počet obyvatľstva Zeme o 1/3.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?