Kto verí, nemusí myslieť

Autor: Ján Spišiak | 15.7.2014 o 1:16 | (upravené 15.7.2014 o 9:21) Karma článku: 6,89 | Prečítané:  493x

Kto verí, nemusí myslieť  ale kto myslí, nemôže veriť!.   Počuli ste písmo sväté.  Takto sa končí príhovor kňaza  k veriacim. 
Kto z nich ho má doma? Kto si ho prečítal? Kto vie niečo o jeho histórii? Ako a kedy vzniklo?
 Starý zákon sú v podstate  dejiny Židovského národa. Vrátili sa z Babylonského zajatia, mestá zrútené, chrám v troskách,sväté knihy spálené. Tak znovu napísali  svoje dejiny.  ( Desaťročia  ústneho podania určite urobili svoje.) Bolo to  asi tak roku -600n. l.
Potom nevieme skoro nič.
    Nevieme, kde opatrovali svoj najväčší poklad, knihu svojich dejín. 
   Našli sa len dva  odpisy,  asi zo 4. storočia n.l.   Kodex Vatikanus a  Kodex Sinaitikus.  Nič staršie nemáme, aspoň nie v takej kompletnej podobe.      A  ktoré z nich je naozaj "písmo sväté", keď su medzi nimi stovky rozdielov?!  Aké škody na texte napáchali nekonečné ručné prepisy a preklady, ťažko spočítať.
 Kúpite si dnes bibliu. Je katolícka? alebo luteránska? Oni totiž nie sú rovnaké! Katolíci tam majú zahrnuté knihy, ktoré schválil neviemktorý koncil, ale luteráni majú viac kníh. A existujú aj biblie s t.z.v. apokryfmi, teda dodatkami. Jednu som zdedil, je z roku 1780. Takže mám doma 5biblií.
  A ktoré z nich je to naozaj to pravé  Písmo sväté ?
  Evanjelisti sú štyria.  Prečo  štyria?   Pretože to schválil iný koncil. A ostatní evanjelisti nie sú hodní byť v písme svätom! Treba ich texty nájsť, zničiť, zlikvidovať, spáliť, najlepšie aj s ich majiteľmi.  Aj keď sa cirkev naozaj snažila, našlo sa -aspoň v zlomkoch-  22evanjelistov.  Evanielium "podľa Judáša." Nikde som ho nenašiel, a dosť ma to mrzí.
     Aj keď vyberali, ako najlepšie vedeli, akosi im uniklo pár vecí.
 Štyria učeníci stoja pod krížom, na ktorom umiera ich majster. A jeho posledné slová tam majú v štyroch verziách!  Overte si to.
   Úplná nádhera  je zjavenie  Svätého Jána a apokalypsa. Na čom ten chlap fičal? V tej dobe nebolo z čoho vyrobiť v Európe dostatočne silnú drogu, ale možno mal kontakty na Indických obchodníkov, a dostal sa k sóme.
   Keď si toto prečíta veriaci, možno sa zamyslí.
    Nie, nezamyslí sa.
 Keby začal myslieť, musel by prestať veriť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?