Stretnutie s osudom - poker o život

Autor: Ján Spišiak | 3.8.2014 o 20:58 | (upravené 4.8.2014 o 0:39) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  256x

Video môjho života zaradilo spiatočku

Robím v záhradníckej firme dcéra je v Japonsku Pracujem na vysokej škole, dcéra študuje  je gymnazistkaškoláčka je škôlkárka, rozprávam jej rozprávky manželka ju kamsi odnáša žením sa robím na píle študujem robím v  chemickej fabrike som gymnazista školák škôlkár Stojím na pieskovisku v žltých šortkách s kýblikom v ruke. Všetci 
          okolo vyzerajú ako zápasníci sumo, len ja mám nožičky paličkyneduživé,večne choré dieťa šokvezmú ma z tohto sveta a natlačia do malej komôrky. Ktosi iný za mňa dýcha a ja sa vznášam v ružovom prítmí. Počujem hlasy, cítim čiesi ruky. zmenšujem sa strácam ľudskú podobu už vyzerám ako mlok už len ako haluška zhluk buniek 8....4....2....1odo mňa sa oddeľuje malá bunka, priskočí k nej chvostik a rýchlo cúva k húfu ostatných.PREHRAŤz húfu buniek sa jedna oddeľuje a blíži sa ku mneSTOP Tak toto je ten moment keď sa rozhodlo o všetkom.  Karty boli rozdané. Raz a navždy.
Po čo si prišiel?Zmeniť svoj osud. Daj mi iné karty!Oľutuješ. Dostal si kompletnú sadu, každý také šťastie nemá. Karta môže chýbať, alebo byť navyše. Jedno horšie ako druhé.Čo môže byť zlé na dobrej karte navyše?Keď nevieš hrať, uhrám ťa aj s dvoma dobrými navyše.Len ti zavadzajú, a nesedí ti súčet.Ale sú aj  borci, ktorí majú 2, 3, 4, zlé navyše, a hrajú parádnu hru. Nieje ich veľa, ale dokážu zahrať aj zlou kartou vo svoj prospech. Na takých jednoducho nemám. Tak čo môžem urobiť?
Zahráme sa, ak chceš. Tu máš 46 karát. Polovica červených - zlé. Polovica modrých - dobré.Každá karta nesie nejakú vlastnosť, a má presnú hodnotu. Hráme poker, koľko meníš?
JednuNo ukáž, čoho sa chceš zbaviť? Nevidíš skoro nič na ľavé oko. Za to si potiahneš spomalený metabolizmus, a celý život budeš zápasiť s obezitou.  Alebo rázštep hornej pery a ploché nohy. Prečo nie niečo lepšie? Lebo modré karty mením iba za modré, a červené za červené. A keď sa chcem zbaviť červenej karty navždy? Vezmem si modrú tej istej hodnoty. Súčet musí byť nula - ušla sa ti kompletná sada. Napríklad táto. V rodine sa umiera na rakovinu skoro bez výnimky-70 bodov. Za tú si vezmem tvoju úžasnú pamäť. Nedám! Život bez pamäte nieje život. Slabé logické myslenie -50 bodov. Za to je predstavivosť a fantázia. Nemením.Zle vidím na jedno oko. Za to si vezmem šikovnosť a manuálnu zručnosť. Neberiem    Nechceš nič zmeniť?  To si ani nemusel prísť.

 Musel. Presvedčiť sa, že hra ktorú hrám, je tá najlepšia možná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?