Cestovatelia, necestujte!

Autor: Ján Spišiak | 19.9.2014 o 10:10 | Karma článku: 6,80 | Prečítané:  311x

  Načo sa trepať cez pol zemegule, keď všetko máme doma!


  Cestovateľských blogov je ako maku. Či ich už píšu batôžkári, ktorí s troma eurami vyrazia do sveta, stopom sa dostanú do Indie aj naspäť, a ešte aj tie tri eurá  domov donesú.
Alebo dietky zazobaných rodičov, ktoré sa z nudy mocú po svete s otcovou univerzálnou kreditkou v zadnom vrecku.A potom ľudia, ktorí  chcú nájsť niečo krásne, a aj nájdu, hoci len za humnami.  Tí sú mi najsympatickejší.   Úroveň článkov je veľmi rôzna. Niekto opíše cestu cez Litvu -čo musí byť  podľa fotiek  nuda na neprežitie - ako napínavú a vtipnú detektívku. Inému nepomôže ani cesta na ostrov Molokai.V jeho podaní je to šialená nuda.  Prečo ten nadpis.Ak sa niekto trepe do Mexiko City, navštívi okrajové štvrte, kde je najvyššia kriminalita na svete a tam ho okradnú, niet sa čo diviť. Ale to nemusel chodiť až tak ďaleko. Také máme aj u nás.   Kto sa úprimne čuduje nad príšernými hygienickými pomermi, neuveriteľnou  špinou a chudobou okrajových štvrtí Dílí, tiež mohol zostať doma, a navštíviť nejakú osadu poblíž Levoče.   Kto krúti hlavou nad tým, že v Hong kongu spáva v jednom domci na tri smeny 85 chudákov, nech si prečíta článok o Rumunskej žobravej mafii. Tí žijú podobne.  Nemusíte vycestovať do USA, len aby ste užasli nad  nevzdelanosťou bežného obyvateľa. Nevedia ani ktoré je hlavné mesto Slovenska!  Opýtajte sa 100ľudí, na území ktorého štátu stojí socha slobody. A  99 odpovie nesprávne. Socha slobody totiž leží na území štátu  New Jersey!  A hlavným mestom štátu New York je Albany.A socha slobody sa volá "Sloboda osvetľuje svet"  Za hlúposťou netreba nikam cestovať!    Američania nemajú vkus. Kľudne si postavia vilu v štýle Ľudovíta 14.ho aj s komplet zariadením.  A vidíte čo sa stavia u nás?  Kto na to má, môže si dovoliť akúkoľvek ohavnosť.Už chýba naozaj iba Eifelovka v Zázrivej!Nemusíte chodiť až hen do Holywoodu, aby ste videli vrchol nevkusu.      Vymierajúce mesto Detroit. Choďte do Banskej Bystrice. Smrečina, cementáreň, slovenka. Rozpadávajúce sa ruiny, ktoré kedysi živili tisíce ľudí.
    V okolitých dedinách bežný zjav : V obrovskom dome na dedine žijúlen dvaja starí manželia.  Teda v dome. V jednej izbe na prízemí, kde sa za lepších čias varilo pre prasce a kukurica pre kačky. Šporák s modrým kohútom made in Fiľakovo, starý kredenc, rozkladací gauč a práčka vedľa v pivnici.  Toľko dreva si cez leto nazvláčajú, aby v zime nezamrzli. Zvyšok domu - poručeno Bohu. Do toho domu investovali všetok čas aj peniaze, že tu dožijú s deťmi. Ale roboty nieto, mladí odišli do Blavy, tí šikovnejší za hranice,dom tu nikto nekúpi. A na kúrenie nieto peňazí.   Detroit.    Čo Vám tu ešte chýba? Veď už máme všetko ako okolitý svet!Najmenšie a najzahnusenejšie veľhory na svete, nádherne schátralé hrady a rozpadávajúce sa kaštiele, na ktorých údržbu niet peňazí.Výpalníkov, drogových dealerov,  salóny plné sexuálnych pracovníčok, aj obyčajné pridiaľničné šľapajúce, narkomanov v detskom veku, máme aj nenávidenú rasovú menšinu, utečencov najrôznejších farieb, Ázijské tržnice. Vidíte tu najhroznejšiu biedu, aj neuveriteľne nevkusné bohatstvo  verejne vystavované na obdiv -  Mojsejovci  Vzdelaných ľudí, ktorí akurát tak prežívajú, aj úplných blbcov topiacich sa v peniazoch. 4**** hotely s mizernou kuchyňou a nemožnou obsluhou, aj staničné "vyžeráky" kde varia najlepšiu držkovú v strednej európe.Kasína aj mraky hracích automatov. Gamblerov ktorí sa liečia, alebo vešajú, podľa nátury.  Špičkových chirurgov, aj bohvie ako doštudovaných lekárov, stretnutie s ktorými vás môže stáť život.Nešťastníkov ktorí kvôli splátke prišli o strechu nad hlavou, aj milonárov, ktorí si evidentne nakradli a roky sa národu smejú do ksichtu užívajúc si svoje majetky. 

  O  tom všetkom  sa dá napísať zaujímavý  blog.
Tak načo niekam cestovať ? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?