Skvelí lekári, ktorých som stretol.

Autor: Ján Spišiak | 5.10.2014 o 0:46 | (upravené 5.10.2014 o 1:58) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  341x

    Moja obvodná.     Už tam roky nerobím, ale nevymenil som ju, ani nemienim. Pretože keď ju navštívim, skončím v nemocnici.Dosť často.


   Obyčajná hnačka. Ale po troch dňoch som bol ako mucha a bolo treba ísť do práce. Tak že za ňou skočím, niečo mi dá, a budem zase fit. Ale ona povedala klasické: vyplazte jazyk, a poslala ma do nemocnice na infekčné!
  Tam som vyplazil jazyk znova. "Tu máte pyžamo, ste okamžite hospitalizovaný, izba č. 5!
Za čo? Nechcelo sa mi veriť.
 Ste vážne dehydrovaný, mohli ste hocikedy odpadnúť. Máme tu takých plno, črevná chrípka.  Týždeň na infúziách, kým som sa pozbieral.

   Bolelo ma v krku, nejako moc. Pozrela sa na to, a poslala ma na polikliniku. Tam nejaký šikovný doktor vzal skalpel, prepichol čosi v krku čo hnusne bolelo, a povedal: Absces. To zelené čo vypľúvate, je hnis. Za krátko by ste sa začali dusiť. Zodvihol telefón: " Nie že o dva mesiace! Okamžite! Ten absces sa obnoví za pár dní! 
A tak mi už o tri dni vyberali mandle. Robil to starší lekár, a ponad plece mu pozerala mladá žena. Predvádzal jej, ako sa dá zašiť taká veľká diera po abscese.  Trvalo to dlho, ku koncu to už aj bolelo, ale mal som to aj s odborným výkladom.Už o dva dni som jedol. Síce s bolesťami, ale šitie nepovolilo!   Roky som sa trápil so "zlatou žilou". Keď sme išli na chatu a vedel som, že sa bude popíjať, kupoval som si vložky. Stačil jeden rumček, a už som mal slipy od krvi.    Ale tentoraz to bolo iné. Urobila sa mi tam akási bublina, a bolela tak, že som nemohol sedieť. Moja obvodná ma už aj poslala  na interné. Lekár ma vyšetril a hovorí sestričke: Najbližší termín.  Tak o tri mesiace.Nie o tri mesiace, hneď!A kde ho uložíme? voľné miesto je len v ženskej časti!Tak som ležal v maličkej kutici sám na ženskom oddelení. Ale operovali ma hneď na druhý deň. 

   Zavčas rána som vyšiel bočným vchodom, schoval som sa do výklenku.Zapálim si cigaretku, pozriem, a vedľa mňa fajčí chlap, ktorý ma operoval!  Tak mi porozprával prečo to tak hrozne bolí, a čo na to škodí.Tá výduť, čo ste mali, môže odumrieť, a vznikne diera, ktorou sa infekcia dostane do brušnej dutiny. Nebezpečná vec, ale stihli ste to.

   Koľko ľudí zomrie len pre to, že "prišli pozde". Ja som zatiaľ vždy prišiel včas.    Ďakujem!Náhodou som sa zoznámil s výrobcom operačných stolov. Až on mi povedal, aký expert vo svojom odbore mi robil zlatú žilu.Akej  asociácie chirurgov je predsedom, a čo všetko musí lekár splniť, aby sa stal len radovým členom klubu.   Hľadal som si zubárku, a odporučili mi pani XY. Vždy tam bolo plno.Raz ma vybral počítač, kontrola či zubár naozaj urobil všetky zákroky, ktoré nahlásil poisťovni.  Keď som povedal ku komu chodím, doktor sa len pousmial. " To nemusím ani pozerať. Po nej som za roky nenašiel ani jednu odfláknutú plombu!"   Nemám šťastie v kartách. Ani s láskou to nedopadlo dobre.       Ale mať to šťastie, že sa dostanete do rúk samým šikovným, dôsledným lekárom, dokonca esám vo svojom odbore, nieje zďaleka na zahodenie!
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?