Som Slovák.

Autor: Ján Spišiak | 7.10.2014 o 7:56 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  278x

 Mám sa za čo hanbiť.

  Vždy sa bolo na čo vyhovárať.Nemali sme vlastný štát! Boli  sme len "sever uhier slovenskom zvaný"Potom Československo, a konečne "Slovenský štát"!
 Prezident - kňaz. Popravený ako vojnový zločinec.
 Za každého deportovaného Žida sme Nemecku platili 500mariek!  Vypovedali sme vojnu USA. Na tom sa bude smiať ešte aj posledný človek nad  poslednou učebnicou dejepisu!  Nemám byť na čo pyšný.Prišli Rusi, a zakrátko budovanie komunizmu.Držali sme hubu a krok, ako každý Brežnevov poddaný. Nemohli sme prejaviť svoju genialitu.  Ale prišiel odmäk, Gorbačov, glasnosť, solidarita, a "Nežná revolúcia" prinútila komunistov obrátiť kabáty.  Ešte 10 rokov trvalo - až do 1.1.1999, kým sme sa osamostatnili.   TERAZ TO PRÍDE !!!  Teraz nám už nik a nič nebráni predviesť svetu, čo sme zač!Aký skvelý, charakterný a morálny národ doteraz utláčali a nedali mu prejaviť sa . Aké jedinečné osobnosti tu žijú v tieni kade-koho.Akých ohromných činov sme schopní, akými geniálnymi myšlienkami obohatíme ľudstvo!
PRD!
Nič také sa nestalo.
 Čo sme predviedli svetu ?
Výsadba okolo istého nákupného centra.  Ako človeku ktorý sa vyzná, mi bolo hneď jasné, že to nesadil záhradný architekt, ale obchodník. Utopil tam toľko drahého materiálu, koľko len mohol, a úplne ignoroval estetické aj funkčné záležitosti.Nejaká mladá žena kontrolovala podľa zoznamu, či vysadili všetlo, čo vyfakturovali. Sedelo to. Všetko je v poriadku. Keď som sa opýtal kto to robil, uviedla firmu z iného mesta. Prečo? Tu sú tri firmy, ktorým by som to s čistým svedomím zadal!   Lebo majú s riaditeľom nejaké podlžnosti, tak im to dohodil.Často čítam úvahy na tému, koľko rokov bude trvať, kým sa z nás stanú plne funkční občania. To znamená, že obchodník bude obchodovať a nie kradnúť, že remeselník bude rozumieť remeslu, že reformy školstva budú robiť učitelia, a nie politici, a že politici ako nádor na tele národa odumrú.   Nikdy!Pokiaľ takto fungujeme, do nekonečna sa budú  stavať stavby odfláknuté horšie ako za komančov, vysádzať nezmysly, dohadzovať miliónové zakázky, na správnych miestach budú sedieť nesprávni ľudia.
   Pretože blbec dosadí len blbca! A ďalší blbec na to dá štempeľ.Kruh sa uzavrel.   Je to naša národná vlastnosť! Áno, tak ako každý z vás pozná aspoň jedného cigáňa, ktorý je naozaj človek s veľkým  č, tak rovnako zriedka natrafíte na ľudí,  ktorí sú na tom správnom mieste. Robia to, čo vedia, a vedia to robiť. A je úplne jedno, či je to predavačka v zelovoci, automechanik, lekár, murár, učiteľ, kuchár alebo kňaz.   Len ste nevideli modriny na ich duši.
 

Nevideli ste tú horu blbosti, závisti, malosti,zloby, neprajníctva,falše, podrazov a protekcie.
 Všetkého nášho echt Slovenského,čo museli vydržať, kým sa stali tým, kým sú.

Keď to uvidíte, budete sa so mnou hanbiť pod čiernu zem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?