Megatrendy

Autor: Ján Spišiak | 25.10.2014 o 12:14 | Karma článku: 3,45 | Prečítané:  175x

Alebo:   Už je to tu všetko o ničom!


Manželka prinesie domov akési čudo v podobe  Víly Amálky a prehlási :
 Nieje to rozkošné? (milené,  na bozkanie, úžasé, fantastické?)  Nezdá sa vám to ani jedno, ale rozmýšľate, na čo to môže byť.
Je to svietidlo! Lampa nad posteľ, keď sa chcete uspať knihou, lebo už nič iné nezaberá.  Namontujete, svieti.Tri dni.  Žiarovka je jasne do čierna vyhorená, ale akási netypická, na nič známe nepodobná."To si kúpila na tržnici od šikmookého?" Čo si? Šmejdy nekupujem. Je to z novootvoreného  Megatrendu !Tak vyšroubujete  žiarovku a idete.Po pár kilometoch okolo  regálov so žiarovkami nájdete kohosi , kto vyzerá miestny. Staršia, sympatická pani.   Aha!  Nie ste pvý. Toto bola dodávka z Filipín. Prestali to voziť, aj žiarovky.
 Ale niekto ich musí voziť !Ako vidíte, nemusí.   A čo mám robiť?   Pasovali do toho žiarovky z Poľských vianočných stromčekov, ale máme august, tak radšej skúste vymeniť objímku za nejakú štandardnú.     Tak vyčrevíte milú Amálku a objaví sa mätež drôtov, do ktorej sa bojíte čo i len pichnúť skúšačku.   Známy - elektrikár - prerozpráva nespisovnú časť Slovníka spisovného  Slovenského jazyka, a ono to svieti. Len sa to bude v kuse prehrievať, ale iná  objímka tam nevošla. To neveští nič dobré.    Svieti to zas len tri dni. Idete hľadať novú žiarovku. Pre istotu s objímkou v  ruke. A keď ani v treťom super - extra - hyper markete nič podobné nevideli, v zúfalstve  zájdete na tržnicu. Maličký, šikmooký, zrejme Vietnamec sa na to pozrie a opýta sa : Koľko ich chcete?
   Komentár manželky: Si nemožný! Nevieš vymeniť sprostú žiarovku!
    Čosi podobné som zažil aj keď som kupoval vetrovku, batoh, bagandže.

Tie z hypermarketu sa bleskovo rozišli. Tie z tržnice mám doteraz!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?