Internet, potrebujem ťa?

Autor: Ján Spišiak | 13.11.2014 o 23:20 | Karma článku: 4,88 | Prečítané:  243x

Dávno, pradávno, keď som sa naučil čítať, a pochopil cenu zaznamenanej informácie,  užasol som nad množstvom kníh, ktoré vlastnili moji príbuzní.  Moja prvá reakcia bola : Veď v tých knihách musí byť všetka múdrosť sveta!  Odpoveď : Áno, všetka múdrosť. Bohužiaľ  aj všetka hlúposť.

 

 Všetky nezmysly, výmysly, polopravdy, klamstvá, do neba volajúce blbosti,výplody chorých mozgov aj nápady šialených vedcov, pošahaných diktátorov túžiacich spasiť svet, aj náboženských fantastov, ktorí si potykali s všemohúcim, a napísali o tom pokračovanie  Biblie. Mraky konšpirácií,  - o zdravom rozume ich autorov by sa dalo s úspechom pochybovať .

Neskutočné množstvo volovín a bludov, nad ktorými elementárna logika zvracia,a zdravý rozum sa otočí a ide naspäť. 

  ALE!  skúste si nájsť nejakú naozaj solídnu a overenú informáciu. Napríklad : bod topenia zliatiny Cu - Ni, alebo: doba liahnutia vajíčok motýľa Atacus atlas,  alebo:
 zaradenie rastliny s rodovým názvom  "chara"  Výsledok bude, že nájdete stovky odkazov na  "Chára Zdeno" - mne neznámy  a teda úplne ľahostajný občan - a až na 27. strane sa dozviete,  že sa treba pozrieť na stránku Kew garden, kde je najsolídnejší zoznam rastlín z celého sveta, usporiadaných podľa systému.  Ak neviete po anglicky, ste stratení, lebo iba pochopiť systém  vyhľadávania nieje vôbec jednoduché.  Nakoniec zistíte, že ide o ťažko zaraditeľný výtvor prírody kdesi na pomedzí rias a vyšších rastlín.
   Keď sa svojím objavom pochválite  kolegovi, povie: Také ľahké nevieš?Stačilo mi brnknúť.
Zadajte heslo: smaragd.  Objaví sa kratučký odstavec - aj to preklad z wikipédie.Zadajte heslo: emerald. Nájdete odkaz na Encyklopediu Brittaniku - desiatky stránok. 
  Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.   Koľkokrát anglicky nevieš, toľkokrát  NIESI človekom.
 Na internete určite! 
Skúste zistiť niečo o obežných dráhach a nájde vám stovky stránok o obéznych. Stačí, aby sa vám šmykol prst pri hľadaní ktovieakého japonského slova a  vyťukáte slovo  "HENTAI"  Nikdy sa nepresekáte cez tie hory pornografie najhrubšieho zrna.   Skúšal som.    Je to beznádejné.....vzdávam sa.
  Zbohom internet.

Stačí brnknúť tomu správnemu kamarátovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?