Inzerát

Autor: Ján Spišiak | 19.11.2014 o 19:06 | Karma článku: 17,60 | Prečítané:  2180x

 Som registrovaný v niekoľkých agentúrach, chodia mi ponuky mailom, mesačne rozpošlem desiatku životopisov. Nič! ani len kŕmiť sliepky kdesi v Hornom Kodkodákove.


  
 Žijem z nepravidelných brigád u súdruha Kim Ir Sena - priemyselný   park.  Je to bieda. Na deň mám bežne euro na stravu  - pol chleba, 1špekáčka 1 cibuľa alebo jablko.Dá sa prežiť, handry od dobrých ľudí a do fajky špaky.Nik nevie, čo tam máte napchaté. Ale zatúžil som po stálom zamestnaní, tak že si skúsim dať inzerát.
  Znel by nejako takto : Skončil som Lednice - Naozaj kvalitná vysoká záhradnícka.A bol som 5 semestrov na PF UK v Blave - chémia.
 Robil som 12 rokov v botanickej. Zriedka natrafím na rastlinu, ktorú by som nepoznal, a nevedel o nej aspoň základné veci.    Dva roky som pracoval v ovocnom sade na VŠP, ešte to viedol prof. Hričovský.Katedra záhradnej a krajinnej tvorby 2 roky ašpirant - z platu nešlo vyžiť, odišiel som do súkromnej firmy Dovoz a predaj okrasných drevín. Bežne v ponuke okolo 700 druhov. Poznať nároky na pôdu, svetlo, vodu, čo majú rady a čo neznesú.   Viem naozaj dobre Rusky, doteraz čítam krásnu literatúru.Anglicky bez problémov  písaný text,  s hovoreným slovom je to horšie, chýba prax.Japonsky asi na úrovni žiaka po prvom stupni. Základy gramatiky, ale na čítanie potrebujem hiraganový prepis (Ten je  pre tých, ktorí nepoznajú všetkých 1986 základných znakov, a desťtisíce kombinácií)   Mám vodičský, typ B, a  kuričské skúšky na stredotlak.Nemôžem pracovať s potravinami. Prekonal som salmonelózu, aj šigelu, som  bacilonosič. A na ľavé oko skoro nič nevidím.   Robil som na píle, aj vo výrobni nábytku. Dedo bol stolár a veľa ma o dreve naučil.  Fyzicky som na tom dobre, celý deň vydržím kopať.            Mám 55 rokov.
Bolo  by to strašne dlhé a drahé.
  Tak som škrtal a škrtal, až mi zostalo:

PRIJMEM AKÚKOĽVEK PRÁCU!   Odozva - presne  0 (nula)  ponúk!
       A možno ľuďom nebolo jasné, čo myslím tým "akúkoľvek."  Tak na vysvetlenie:  
 Potrebujete navariť dietyl chlorid kyseliny lysergovej, alebo acetylchlorid diamorfínu, alebo len obyčajný perník? Za dve eurá na hodinu som ochotný stáť pri šporáku 10 hodín denne. Viem  vyrobiť tzv.čínske ópium, aj izolovať z muchotrávok halucinogénnu zložku. Rozoznám bezpečne Lophophoru wiliamsii aj Psychotryu neurosu, aj Salviu divinorum.              Alebo tlačíte falošné bankovky? Viem o tom dosť, robil som v kartografii a mám vyskúšané najrôznejšie druhy tlače. Milerád vám pomôžem.    Okrádate mŕtvoly? Mŕtvych sa nebojím, a kopať celú noc ešte vládzem. Ozvite sa. 

Hladnému sa mi veľmi zle zaspáva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?