Sme národ čarodejníkov ?

Autor: Ján Spišiak | 23.11.2014 o 21:52 | (upravené 6.1.2015 o 17:24) Karma článku: 4,61 | Prečítané:  292x

  Schválne si vyhľadajte heslo "podpora v nezamestnanosti" a "dávka v hmotnej núdzi" A zistíte, že máte nárok na 1/2 mzdy a to v trvaní pol roka.

 A viete, koľko dní trvá Slovákovi, ktorý prišiel o prácu, kým si nájde novú ? 950 dní   =  31.7 mesiaca = 2,5 roka  Rekord medzi sledovanými krajinami ! Zdroj : http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000162/1426923/Dlzka-nezamestnanosti--Slovaci-su-na-tom-najhorsiePo pol roku vás čaká (po prinesení 12 potvrdení, ktorých sčítaním vyjde, že máte naozaj a dokonale holú zadok)
 Dávka v hmotnej núdzi.  63 euro mesačne.   
 Odpracovať!!!    (Zdvihla za to ruku poslankyňa, ktorej najväčším problémom je rozhodnúť sa, v ktorom bazéne sa dnes večer okúpe.)

To je tak na azylák.
Bol som tam.
  V base je rozhodne lepšie.
 V azyláku totiž len spíte .
Za 40 centov.
Ale cez deň  -   Zmiznite, podejte sa kam chcete, otvárame až večer o 8.
 (Pár nešťastníkov z toho ničoho ešte platilo alimenty. Presne podľa 30 rokov starého hesla: Cigáni, medvede a ženy sú zákonom chránené! )   Keby aspoň tých nocľahární bolo dosť !   Koľko je u nás nezamestnaných?Závisí od spôsobu výpočtu. Japonci majú pekných 9%. Ale podľa Švédskych noriem  16!    Ako a  z  čoho žijú tie 100 000-ce dva roky, kým si nájdu zamestnanie? Nik nevie, nikoho to netrápi,nikoho to nezaujíma, nik o tom nediskutuje. Veď Slovák si poradí.  

Sme (r)   národ čarodejníkov !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?