Ako to že ste taký štíhly?

Autor: Ján Spišiak | 11.12.2014 o 22:38 | (upravené 12.12.2014 o 8:30) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  341x

 Lebo nejem,ale žeriem! Mal som 100chutí povedať tej pani. Bola ako kredenc, chodila po predajni a na všetko sa vypytovala : " A toto je prečo také malé, veľké, drahé, zelené....A nakoniec sa ma opýtala to, čo je v nadpise.

 Moja predstava: Mám v sebe dvoch gazdov. Jeden je šetrný, až lakomý, druhý rozšafný a bezstarostný.   Rád sa  fest  najem.  Napchám sa až do plna, zvlášť sladkým, (keď mám peniaze,obedujem v cukrárni  6 -7 kúskov) alebo poriadne sýtym - segedín a 8 knedlí,

  Vidí to ten šetrný a povie: Toho je! Bude z čoho odložiť do zásoby!

Ten rozšafný: Načo? Nemáme dosť? Odložiť trochu vitamínov, čo chýbajú, energiu na dva dni, a ostatné do odpadu! - Ale čo keď o dva dni nebude? - A už sa také stalo? Nie!  Každý deň je toho toľko, že si môžme vyberať.A po čase si aj ten šetrný uvedomí, že nemá význam odkladať, keď prísun je viac než štedrý.
Opačný prípad   Na raňajky celoznný chlebík, dve reďkovky, kefír.Na obed to isté 2xNa večeru nič.Rozšafný sa zľakne : Veď zahynieme! Stiahnem niečo zo svalov aby sme prežili, a toto všetko odložiť! A keďže sa to zopakuje, stane sa aj z neho škrečok.  Vážim 62 kg/175cm , a mal som kolegu rovnakej konštrukcie s rovnakou chuťou na sladké. Kolegyňa doniesla zo svadby obrovskú krabicu zákuskov. Len sa bála, že sa pokazia, keďže chladnička odišla. Nestihli. Za dva dni bolo po nich, a to som mal normálny obed.
    Je to tak. Chudí jedia viac ako tuční. Tí telo  roky cvičili v šetrení, zatiaľ čo štíhli  naučili svoje telo bezuzdne plýtvať. 

   Je to moja predstava, ale dostalo sa jej podpory v knihe: Lexikón populárnych omylov. heslo: Jedlo (autori:  Walter Krämer - Gotz Trenkler)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?